Brisbane Gezi Rehberi

tarafından
224
Brisbane Gezi Rehberi

Brisbane gezi rehberi yazımızda, Brisbane ile ilgili bir çok soruya yanıt bulabileceksiniz. Kalabalık şehir Brisbane’ de seyahat edecekseniz bahsedeceğimiz gezi yerlerini not defterinize ekleyin.

Avustralya’nın en büyük 3. kenti olan Brisbane, hızlı gelişiminin ardından yükselen bir turizm kenti olmuştur. Kentin kültürel ve tarihi yaşamı ziyaretçilerin beğenisini kazanmaktadır. 1988′ deki World Expo’ ya ev sahipliği yapan şehir dünya sahnesinde de adından bir hayli söz ettirmiştir.

Kente ulaştıktan sonra gelişmiş olan otobüs ağı ile her yerini gezme imkanına sahip olacaksınız. İlk işiniz güzel ve bütçenize uygun bir otel ayarlamak. Sonrasında biraz dinlendikten sonra gezmenize başlayabilirsiniz.

Brisbane uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Brisbane uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Brisbane’de Gezilecek Yerler

Lone Pine Koala Sanctuary

Koalaların ve diğer birçok hayvanının doğal ortamlarını görmek istemez misiniz ? Kanguru, koala, keseli bir hayvan olan valabi, dingo köpekleri, timsahlar, yılanları yakından görebilirsiniz. Bu hayvanları sizlere ziyarete açan Lone Pine Koala Sanctuary bir barınaktır. Avustralya’ ya özgü birçok hayvanı ilk defa burada görebilirsiniz. Bu yerde bazı günler ise değişik etkinlikler düzenlenmektedir. Etkinlikler içerisinde yırtıcı kuş gösterileri, tüy kesme şovları, tazmanya canavarları ve ahır hayvanlarının şovlarını izleyebilirsiniz.

Brisbane Botanic Gardens Mount Coot- tha

Ziyaretçilerin ve yerel halkın beğenisini kazanan bu botanik bahçe, kentin doğal güzelliklerinden biridir. 128 dönümlük olan bu alanda çeşitli bahçe temaları bulunuyor. Bu farklı temalarda ki bahçelerde Japon bahçeleri, yağmur ormanlarında bulunan ağaçlar, bambular, kaktüsler ve küçük birçok bitki yer almaktadır. Bitkilere merakınız var ise bu botanik bahçeyi mutlaka gezmenizi tavsiye ederiz. Çocuk turları ve yürüyüş aktiviteleri de bu bahçede sağlanmaktadır. Özellikle şehirde ki okullar bu bahçeye gezi düzenlemektedirler. Okullar içerisinde bitkileri yakından görmenin önem arz ettiği dersler için ise bahçeye gelinip yakından incelemeler yapılmaktadır.

Queensland Sanat Galerisi ve Modern Sanat Müzesi

Müzede Asya, Avustralya ve Pasifik’ e özel 1.700 sanat eserini görebilirsiniz. Modern sanat galerisinde en dikkat çeken eser ise cam kaplı ve ödüllü bina başlı başına dikkat çekmektedir. Klasik ve orta çağa ait eserler müzede boy göstermektedir. Müzede özel sergilerde zaman zaman düzenlenmektedir. Dramatik heykel çalışmaları da ilgi gören eserlerdendir.