Bolivar Gezi Rehberi

tarafından
163
Bolivar Gezi Rehberi

Bolivar gezi rehberi yazımızda, Bolivar ile ilgili bir çok soruya yanıt bulabileceksiniz.  Nadide doğal güzellikleri ile büyüleyen şehir Bolivar, Venezuela’nın eyaletinin başkentidir. Şehirde gezip göreceğiniz güzelliklere yazımızda yer vereceğiz.

Bolivar uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Bolivar uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Eski sömürge döneminden kalan şehir merkezi Bolivar’ın tarihi bir şehir merkezi olmaktadır. İnsanlar bu tarihi şehir merkezini görüp, evlerin önünde fotoğraf çektirmektedirler. Şehirde vakit geçirebileceğiniz güzel aktiviteler bulunmaktadır. Her ne kadar şehre ulaşımınız biraz kısıtlı olsa da şehrin efsanesi olan Angel şelalesi için bu zorluğu hafife almalısınız. Şehir bünyesinde barındırdığı bu şelale ile yıllarca korunmuştur. Turistlerin dikkatini çeken bu doğal güzellikte olan yerler şehrin isminin duyulmasını sağlamıştır. Farklı şehir ve ülkelerden binlerce kişi Angel şelalesini görmeye gelmektedir.  Biraz şehrin ikliminden bahsedecek olursak kent, nehir kıyısında yer aldığından dolayı tropikal savan iklimine sahiptir.  Bu nedenden dolayı da hem kurak hem de yağışlı dönemler kenti etkisi altına almıştır. Şehirde Canaima Doğa Parkı, Angel şelaleleri, Tovar Kasabası, Plaza Sucre, Parque Kentral, Museo de Arte Contemporaneo del estadu Zulia gezilip görülmesi gereken yerler içerisindedir.

Bolivar’da Gezilecek Yerler

Angel Şelalesi

Tam bir doğa harikası olan bu şelale dünyanın en büyük şelalesi olarak nitelendirilmektedir. Ölmeden önce görülmesi gereken yerler içerisinde listenin başında bu şelale gelmektedir. İnsanlar bu nedenle şelaleyi çok merak etmektedirler. Yakından görülen şelale, ziyaretçileri büyülemektedir. Resmi ölçümlere göre şelalenin yüksekliği 979 metredir. En tepeden en tabana kadar şelaleden akan sular 807 metre boyunca hiç bir engele çarpmadan aşağı düşmektedirler. Şelalenin suyu kentin nehrine karışarak, şehrin ağaçlarına ve bitki örtüsüne yaşam vermektedir. Mart ve Aralık aylarında şelalenin suyu azalmaktadır. Şelaleyi görmek için gidilecek en uygun aylar ise haziran ve kasım aylarıdır. Fotoğraf tutkunu olanlar bu şelale ve çevresinde muazzam fotoğraflar çekebilirler.

Orinoco Nehri

Orinoco nehri UNESCO Dünya Mirası Listesinde olup korunmaktadır. Angostura adında olan köprü ise nehrin üzerine kurulmuş tarihi bir köprüdür. Şehrin diğer tarihi zenginlikleri arasında Angostura köprüsü bulunmaktadır. Nehrin kaynağı Venezuela ve Brezilya sınırı yakınlarında Parima çevresinde bulunur. Nehir kuzeye doğru Atlas Okyanusuna akmaktadır. Keşif sonrasında nehir kaynağı keşfedilmiştir.