Zürih’te Ne Yenilir, Ne İçilir?

tarafından
172
Zürih’te Ne Yenilir, Ne İçilir?

Zürih, karışık bir yapısı olduğu gibi bu durum mutfak gibi kültürel alanlara yansımıştır. Çikolatalarından özel tatlılarına kadar tadılacak fazla bir lezzete sahip olan Şehir, ziyaret sırasında genel bir lezzet şöleni sunar.

En ucuz Zürih uçak bileti Biletmar.com’da!

Zürih’te Hangi Lezzetler Popüler?

Kentin en önemli lezzetlerinden birisi olan zurigschnatzlets, et yemeği sevenlerin kaçırmayacağı bir lezzet. Dana etiyle hazırlanan bu yemek özel bir şekilde servis edilir. Bölgede oldukça popüler olduğu gibi ziyaretlerde de mutlaka tadılmalıdır. Bir diğer et yemeği ise pastetlidir. Özel bir hamur ile sunulan pastetli de yine bu konuda tercih edilebilecekler arasındadır. Makarna sevenler için spaetzle, sebze yemeği isteyenler sauerkraut ve çikolata keyfi için fondü tercih edilebilir.

Çikolataları ve içkileriyle özel bir kent olan bu şehir, aperatif konusunda da zengin bir mutfağa sahiptir. Bratwurst gibi ekmek arası lezzetler şehirde popülerdir. Küçük kafelerde dahi yenebilecek olan bratwurst şehir ziyareti sırasında kişilerin açlığı bastırma noktasında da yeterli olacaktır. Bu tatların yanı sıra kişilerin tirggel (Ballı kurabiye) ve rivelladır.