Yurtdışı Ucuz Konaklama

tarafından
173
Yurtdışı Ucuz Konaklama

Yurtdışı seyahati sırasında konaklama ihtiyacını ekonomik bir şekilde gidermek istiyorsanız bunun için bolca seçenek mevcut. Yurtdışı ucuz konaklama bölgeleri nereler hep birlikte inceleyeceğiz. Sanıldığı kadar çok yüksek olmayan konaklama fiyatları sayesinde yurt dışı seyahatlerinizi çok uygun bir şekilde karşılayabilirsiniz. Bunun için önerilerimize göz atabilirsiniz.

Web Sitelerini Kullanın

Türkiye’de olduğu gibi yurt dışında da pek çok konaklama hizmetlerine ulaşmanızı sağlayan web sitesi mevcut. Hotelscombined.com, booking.com, lastminute.com, hotels.com, agoda.com, expedia.com gibi web sitelerini kullanarak en uygun fiyatlara ulaşabilir ve mevcut seçenekler arasından en uygununu kullanabilirsiniz. Türkiye’de daha fazla tanınan booking.com da yine tercih edebilecekleriniz arasında.

Puan Sistemlerini Kullanın

Artıway.com gibi puan ve ödül sistemlerinin bulunduğu uygulamalar, yaptığınız ödemeler sonrasında iade ve puan kazanmanızı sağlıyor. Böylece uçak biletlerinden otel konaklamalarına kadar anlaşmalı yerlerle yapacağınız alışverişlerinizde ödediğiniz ücretin belirli bir oranını geri alabilirsiniz.

Couchsurfing

Misafirlik olarak tanımlanan couchsurfing, kişilerin yurt dışında başka evlerde misafir olmasını sağıyor. Ücretsiz bir şekilde işleyen sistem oldukça güvenli olduğu gibi farklı kültürlerle tanışma ve yurt dışındaki bağlantılarınızı güçlendirme konusunda destek alabilirsiniz.

Hosteller

Ekonomik konaklama denildiğinde yurt dışındaki en uygun seçeneklerden birisi de hosteller. Ucuz konaklama fırsatı ile yurt dışına çıkan pek çok kişinin tercihi olan hosteller üstelik çoğu zaman mutfak seçeneği de sunuyor. Böylece hostelde yapacağınız yemeklerle bu ihtiyacınızı da giderebilirsiniz.

Kamp Veya çadırınızı kullanın

Konaklamada illa bir odaya sahip olmanız gerekmez. Kamp alanlarında ya da sırtınızda taşıyacağınız bir çadır da bu konuda çözüm olabilir. Yurt dışında pek çok kamp, sizleri uygun bir şekilde ağırlayacaktır. Üstelik çok düşük ücretler karşılığında.

Airbnb

En İlginç Airbnb Evleri

Türkiye’de çok yaygın olmasa da paylaşım sistemlerinden birisi olan Airbnb, evlerini paylaşıma açmak isteyen kişilerle buluşmanızı sağlıyor. Piyasa fiyatlarına göre daha uygun olan bu seçenek de yine sizin için bir alternatif.

House-Sitting

Türkiye’de komşularla sağlanan ihtiyaçlar yurt dışında genellikle house-sitting denilen bir sistemle karşılanıyor. Gideceğiniz yerde, seyahat tarihlerinde evde olmayacak ev sahiplerinin evlerinde ücretsiz kalarak, onların ev işlerini yaparak evlerine göz kulak olabilirsiniz. Pek çok ülkede yaygın olan bu hizmet hem konforlu hem de ücretsiz konaklama şansı tanıyor.