Toronto’da ne yenir, ne içilir?

tarafından
210
Toronto’da ne yenir, ne içilir?

Toronto, Kanada’nın en büyük ve Kuzey Amerika’nın ise en büyük 5. yerlerinden biridir. Dünyadaki en uzun binadan yollara, doğal yaşam alanlarına ve yeşilin büyüsüyle kaplı parklara sahip olan şehir bir o kadarda lezzetleriyle de çeşitlidir. Bir okyanus ülkesi olan Kanada geleneksel yemekler olarak balık ve deniz ürünleriyle meşhurdur. Ülkenin en büyük şehri olan Toronto da ise deniz ürünleri ve et tüketimi oldukça fazladır. Bunun yanı sıra fast food ve cheesecake gibi hızlı atıştırmalıklarda sık tüketilmektedir. Bu yiyeceklerle şehrin sokaklarında gezerken sokak satıcılarında sık sık karşılaşırsınız.

Nüfus bakımından fazla ve şehrin %54’ü göçmenlerden oluşmaktadır. Bu bakımdan dolayı  farklı kültürlerin lezzetlerini de içinde barındırmaktadır. Şehre gittiğinizde tadına bakabileceğiniz ve şehre ait yiyecek-içecekler aşağıda ki yazımızda yer almaktadır.

Toronto Yemekleri

Turna Balığı

Füze şeklinde ama yan tarafları düz olan turna balığı etçil balık türlerine aittir.Balık ve deniz ürünlerinin sıkça tüketildiği bir şehir olan Toronto’da turna balığı en sevilen lezzetler arasındadır.

Çedar Peyniri

Peynirin anavatanı olarak Fransa gösterilse bile dünyanın en kaliteli çedar peynirleri Toronto’da üretilmektedir.

Istakoz

Deniz ürünlerinin isim yapmış olduğu şehirde ıstakoz da oldukça sevilmekte ve rağbet görmektedir. Toronto’ya gittiğinizde mutlaka denemeniz gereken tatlar arasına ıstakozu da ekleyebilirsiniz.

Cheesecake

Şehirde sevilen lezzetler arasında cheesecake de ilk sıralarda yer almaktadır. Üstelik kentte en lezzetli haliyle masalarınızda yer bulur.