Kanal Şehirleri

tarafından
154
Kanal Şehirleri

Bazı şehirler doğası, bazı şehirler tarihi, bazıları da festivalleri ya da özel eğlenceleriyle ön plana çıkar. Son dönemde özellikle romantik çiftlerin kanal şehirlerine de epey ilgi göstermeye başladığını görüyoruz. Özellikle görsel açıdan harika bir sunum yaratan kanal şehirleri birçok çiftin balayı için ilk tercihi olabiliyor. Hatta çeşitli fotoğraf sanatçıları, sinemacılar, gösteri sanatçıları bu şehirleri fon olarak tercih ediyor. İşte kanal şehirleri…

Çoğu kanal, ait oldukları şehirleri simgesi haline geliyor. Kanallar genelde ticari amaçlarla yapılmıştır, fakat buna rağmen şehre bir görünüm katmak amacıyla yapılan yapay kanallar da vardır. Elbette bu anlamda kanal şehirleri dendiği zaman akla gelecek ilk şehrin Venedik olduğunu söylemek çok zor olmasa gerek.

Venedik

Venedik Uçak Bileti satın almak için Biletmar.com’u ziyaret edin…

İtalya’da bulunan Venedik, özellikle muhteşem bir kanala sahip olmasından dolayı her sene çok sayıda turist çekmektedir. Hollanda’nın Amsterdam şehrinde bulunan kanallar da şehrin sembollerindendir. Şehrin içinde hem yapay hem de doğal kanallar bulunmaktadır.

Önerilen Yazı; Venedik Gezi Rehberi

İngiltere’de Londra şehrindeki Thames nehri, şehri ortadan ikiye ayırır. Paris, sadece modasıyla değil Seinne Nehri’yle de turist çeker. Köln’deki Ren nehri birçok sinema filmine ev sahipliği yapmıştır. Bangkok kanalları ise ulaşım amacıyla kullanılır. Kanalların hemen yanlarında alt ekonomik sınıfa mensup insanların evleri belirir.

Önerilen Yazı; Venedik’de Ne Yenir, Ne İçilir?

Zengin meyve ağaçlarına aynı paralelde rastlamak mümkündür. Bütün bunların dışında Hamburg, Tigre, Brugge, Stockhlom, Petersburg, Suzhou gibi şehirlerde de muhteşem kanallar bulunmaktadır.