Yurtdışında Ekonomik Yemek

tarafından
175
Yurtdışında Ekonomik Yemek

Yurtdışına çıkacak çoğu kişi için yemekler hem fiyat hem de lezzet açısından soru işareti oluşturur. Aklınızda yurtdışında ekonomik yemek nasıl yiyeceğiz gibi bir soru oluşabilir. Özellikle mutfak kültürü Türkiye’ye çok uzak olan bir ülkeye gidiyorsanız ve yemeklerle aranız iyi değilse, iyi restoranlar bulmanın yanı sıra fiyatları çok yüksek olmayan yerleri de seçmeniz önem kazanır. Eğer İtalya’ya giderseniz pizza, Fransa’da makaron ya da Belçika’da çikolata tercih edileceği herkes tarafından bilinse de en ekonomik lezzetlere nasıl ulaşılacağı konusunda rehberimize göz atmanız oldukça yararlı.

Evde Yemek Yapma

Hostel gibi yerlerde kalmış olsanız da yemeklerinizi yapmanız için çoğu zaman imkanınız olacaktır. Bu bakımdan mutfağınız olduğu sürece yemeklerinizi kendiniz yapmanız en ekonomik yol olacaktır. Süpermarketlerden yapacağınız alışveriş ile yemek işini çok daha ucuza getirebilirsiniz.

Fast-Food Restoranlarıyla Öğün Geçiştirme

Türkiye’de olduğu gibi yurt dışında da fast-food zincirlerine rastlamak oldukça kolay. Özellikle hamburger gibi yiyecekleri yemekten zevk alıyorsanız, yurt dışında da bu alışkanlığınızı sürdürebilirsiniz.

Sokak Lezzetlerini Değerlendirin

Türkiye’den alışkın olduğumuz bir lezzet sokak yemekleri. Fiyat, lezzet açısından uygun bulunabilecek bu seçenek de yine alternatiflerden birisi.

Eğlence Öncesinde Aperatif

Gece eğlencelerine gidecekseniz ve eğlenmeyi çok seviyorsanız içkinizi ve biraz atışmalarınızı evde yapmanız dışarıdaki harcamalarınızın azalmasını sağlar. Bu bakımdan eğlence öncelerinde evdeki hazırlık aşamasını iyi geçirmeniz önemli.

Piknik, Ekmek Arası Lezzetler

Yurtdışında gezi sırasında mola verdiğiniz zamanlarda size eşlik edecek bir sandviç olmazsa olmazlardan olacaktır. Evde yapabileceğiniz gibi pek çok restoranda da uygun fiyatıyla sandviç tercih edilebilir bir lezzet.

İndirim Kuponlarını Kullanın

Türkiye’de çok yaygın olmasa da yurt dışındaki pek çok ülkede indirim ve ücretsiz alışveriş kuponları revaçta. Eğer bu kuponlara ulaşma imkanınız varsa, ücretsiz ya da çok uygun fiyatlarla yeme içme sorununuzu çözebilirsiniz.

Yollukları İhmal Etmeyin

Türkiye’deki hazırlık sürecinde bir haftalık bir aperatif için hazırlık yapabilirsiniz. Hazır çorbalar, noddle gibi pratik yemekler bu konuda en büyük yardımcınız olacaktır.

Yeni Yerler Öğrenin

Gittiğiniz ülkede tanıdıklarınızdan ya da taksici gibi bölgeyi iyi bilen kişilerden en iyi ve ucuz yerler hakkında bilgi alabilirsiniz. Böylece yeni yerler keşfederek yeme içme konusunu uygun bir şekilde çözebilirsiniz.

İnternetten Yararlanın

Daha önceden gittiğiniz yerlere giderek değerlendirmeler yapan kişilerin sayfalarını ziyaret ederek, online tavsiyeleri okuyarak ya da mekanların değerlendirmelerini inceleyerek bilgi alabilirsiniz. Mobil uygulamalar da yine size bu konuda yardımcı olacaktır.