Yalnız Gitmeyi İki Defa Düşündüren Şehirler

tarafından
182
Yalnız Gitmeyi İki Defa Düşündüren Şehirler

Dünyada gezip görmeye değer çok sayıda yer olsa da bunların her birinin güvenli olduğunu söyleyemeyiz. Bazı bölgeler estetik açıdan çok keyif verse de güvenlik açısından endişe verici olabilmektedir. İşte yalnız gitmeyi iki defa düşündüren şehirler;

Seyahatler Öncesinde Nelere Dikkat Etmeli?

Bu tip durumlar için seyahat tutkunlarının sigorta yapmalarını şiddetle öneriyoruz.İlk durağımız Kolombiya. Özellikle Kolombiya’nın bazı şehirleri iç savaşın varlığından ötürü oldukça endişe verici durumda. Bogota harika kahveleri ile meşhur bir yer olsa da mafya unsurları, uyuşturucu çeteleri ve terör örgütlerinin sıklıkla kol gezdiği bir alan. Öte yandan bölgede insan kaçakçılığı oranı da ciddi düzeyde.

Peru’nun Lima şehri tarihi açıdan çok özel bir yerde duruyor.   Özellikle Lima’da taksilerin pek güvenli olmadığı bilinmektedir. Buraya gideceklerin gündüz gezmeleri tavsiye edilir. Meksika’nın başkenti olan Mexico City ise suç oranının çok yüksek olduğu bir yer. Özellikle zorla adam kaçırma ve gasp, burada epey sık işlenen bir suç. Turistlerin ilgisini fazlasıyla çekse de Hindistan’ın bazı şehirleri de güvenlik açısından sizi tedirgin edebilir. Bilhassa Yeni Delhi bölgesi buna örnektir. Burası  ticaret açısından çok hareketli bir bölge olabilir; fakat buranın sorunu da kadınlara yönelik gerçekleşen bazı cinsel saldırılar. Bu açıdan şehirde kolektif hareket etmek çok daha makul olacaktır. Son olarak, Endonezya’nın Jakarta şehri tropik açıdan ilgi uyandırsa da deprem bakımından risk barındırır.