Türkiye’deki En Güzel Sakin Plajlar

tarafından
173
Türkiye’deki En Güzel Sakin Plajlar

Türkiye’deki En Sakin Plajlar Nereler? Türkiye’nin Ege ve Akdeniz kıyıları, yaz döneminde tatil yapmak isteyen kişilerin ilk tercihlerinden olmaktadır. Türkiye’nin en güzel, sakin plajlarının bulunduğu bölgeler, farklı zevklere yönelik sunduğu seçenekler sayesinde herkese uygun bir tatil planı sağlamaktadır.

Kaputaş Plajı

Mavi bir deniz ve doğa ile iç içe kalmak isteyen kişiler Kaputaş Plajı’nı tercih edebilir. Ulaşım noktasında biraz sorunlu olan bu bölge, çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir. Kaş civarında olan Kaputaş Plajı, Antalya bölgesinde bulunan kişilerin mutlaka görmesi gereken yerler arasında yer alır. Plaj bölgesinin yanında kişilerin ihtiyacını karşılayabileceği farklı mekanlar olmadığından dolayı yeme ve içme ihtiyaçları için plaja hazırlıklı gidilmelidir.

 

İztuzu Plajı

Türkiye’nin en güzel plajlarından bir diğeri ise İztuzu Plajı’dır. Teknelerle gidilen plaj, çok yoğun olmadığı gibi sakin bir plaj isteyen kişilere alternatif yaratır. 5400 metre uzunluğundaki plaj, Caretta Caretta kaplumbağaları ile de ünlüdür. İztuzu Plajı’nda aynı zamanda kişilerin farklı ihtiyaçlarını karşılayabileceği yerlerde vardır.

 

Çıralı Plajı

Antalya’da bulunan Çıralı Plajı’nın en önemli özelliği çevresinin tamamen çam ormanlarıyla kaplı olmasıdır. Çıralı Plajı, taşlık olmasına rağmen doğasıyla dikkat çekmektedir.

 

Phaselis

Kemer-Tekirova bölgesinde bulunan bu plaj, Antalya’daki en önemli yerlerden birisidir. Çam ormanlarıyla kaplı bir plaj olan Phaselis, tarih ve denizi bir araya getirmiştir. Bölgede eski liman kalıntılarının olması, aynı zamanda tarihi seven kişiler için de hep farklı bir gün sunar.

 

Patara

Antalya’da tarihi bir gün geçirmek isteyen kişiler, Patara Plajı’nı tercih edebilir. Sığ olması sebebiyle çoğu kişinin tercih ettiği Patara, rüzgarlı olması sayesinde rüzgar sörfü yapmaya da uygundur. Caretta Caretta kaplumbağalarının kullandığı bir diğer plaj olan Patara bölgesi, koruma altında olan yerler arasındadır.

 

Alaçatı

Türkiye’nin en güzel plajları arasında yer alan Alaçatı, çok fazla sakinlik olmasa da deniz keyfi için birebirdir. Sörf sporuna başlamak isteyen kişilerin en çok tercih ettiği plajlardan birisi olan Alaçatı, plajının uzun olması sayesinde kişilerin keyifli ve yine kalabalıktan uzak, sakin bir gün geçirmesini sağlar.