Las Vegas’ta Gezilecek Yerler

tarafından
136
Las Vegas’ta Gezilecek Yerler

Amerika Birleşik Devletlerinin gezilecek yerleri içerisinde ön plana çıkan şehir Las Vegas’tır. Dünya üzerinde eşsiz yerlerden biri olan Las Vegas’ın bu konuma gelmesinde Bugsy Siegel’in payı büyüktür.

Eğlence mekanları, gazinolar, parklar, devasal oteller ve lezzetli yemekler şehrin cazibesini arttıran sebeplerdendir. Mohave Çölü’nün ortasında sınırsız eğlencenin olduğu, gece ışıl ışıl parlayan kentin gezilecek birçok yeri vardır. Las Vegas’ta Gezilecek Yerler arasında bir çok kumar ve gece hayatı vardır. Las Vegas’ta Gezilecek Yerler listesi;

The Strip

En ünlü mekanların ve ışıltılı atmosferin olduğu bulvar, önemli mekanların bulunduğu yerdir. 7 kilometre uzunluğundadır. Kumarhanelere yoğun ilgi olduğu için bulvar akşamları çok hareketlidir. Çevresinde ise 14 otel bulunduruyor.

Bellagio Las Vegas

Bellagio kumarhanelerin dışında güzel restoranların bulunduğu bir yer. Manzarası ise fotoğraf çekinmelik. Bellagio adında yer alan otel ise havuz gösterileri, rahat konforlu odaları ile mutlaka göz gezdirmeniz gereken bir otel.

Neon Müzesi

Altı dönümlük alanda kurulu olan müze, 1996 yılında açılmıştır.Müze,  Las Vegas için kültürel öneme sahiptir. Mekanda, eski kumarhane ve mekanların renkli, ışıklı tabelaları sergileniyor. Müze haftanın her günü sabah 09:00 ile 10:00 arası akşamda 19:30’dan 21:00’e kadar açıktır. Yetişkinler için giriş ücreti 18 USB, öğrenciler içinse 12 USB ödenmektedir.

Shark Reef Aquarium

Akvaryum 2000 yılında açılmıştır. 9.000 metre karelik alanda kurulu akvaryum devasal büyüklüktedir. Kuzey Amerika’nın en büyük akvaryum olma özelliğine sahiptir. Pazar ve Perşembe günleri saat 10:00 ile 21:00 arası açıktır. Cuma ve Cumartesi ise 10:00 ile 22:00 saatleri arasında ziyaretçilere kapılarını açıyor. Yetişkinler için giriş ücreti 18 USB, çocuk ve öğrenciler için 12 USB’dir.

Red Rock Kanyonu

Ulusal Koruma Alanı olarak nitelendirilen kanyon, her yıl bir milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlıyor. Kırmızı kayalardan oluşan alan, şehir merkezinin 24 km batısındadır.