Fotoğraf Çekmek İçin En İyi Rotalar

tarafından
173
Fotoğraf Çekmek İçin En İyi Rotalar

Fotoğraf tutkusu olan kişiler, yaz tatillerinde dahi rotalarının belirlerken gidilecek yerin fotoğraf çekme noktasındaki durumuna bakar. Fotoğraf çekmek için dünya genelinde popüler duruma gelmiş çok farklı rotalar oluşurken, siz de tutkunuzu bir adım daha ileri taşımak ve farklı kareler çekmek adına bu yerleri tercih edebilirsiniz.

 

Makalede Neler Var?

Hindistan

Fotoğraf noktasında farklı yaşamı ve inançları ile dikkat çeken Hindistan ilk yerlerden birisi. Ganj Nehri, tapınakları, özel mimarisi,insanları kıyafetleri ve günlük yaşamdaki özel anlar fotoğrafçılar için bulunmaz birer nimet. Bu bakımdan fotoğraf çekmek isteyen kişiler için gidilmesi gereken ilk rota kuşkusuz Hindistan.

 

İtalya

Daha çok tarihi yerleri ile ön plana çıkan İtalya, kişilerin sanatsal fotoğraflar çekmesine imkan tanıyor. Gölleri, ev mimarileri,sokaklardaki heykeller ve sanatsa yapıtlar fotoğraf karelerini süsleyecek en önemli yerler arasında.

 

ABD

Özellikle modern ve sistemli şehir yapısı ile dikkat çeken ABD, gökdelenleriyle dahi fotoğraflara konu olabiliyor. Hem ABD’yi görmek hemde bol bol fotoğraf çekme şansı bölgeyi daha da cazip kılıyor.

 

Kenya

Çok fazla bilinmese de ziyaretçilerin uğrak noktalarından birisi olan Kenya, farklı coğrafyasıyla dikkat çekiyor. Yerel ve farklı bir yer arıyorsanız Kenya’ya uğramalısınız.

 

Almanya

Mimarisi ile dikkat çeken yerler arasında olan Almanya,tercih edilebilecek yerler arasında. İklim her ne kadar bu bölge için handikap yaratsa da geziniz için plan yaparken hava durumuna göz atmanız yeterli.

Bu bölgelerin dışında Türkiye de yine fotoğrafçılar için oldukça ideal.Doğa, deniz, tarih ya da çok farklı konularda karelerin çekilebildiği Türkiye de bu bakımdan değerlendirilmesi gereken yerler arasında bulunuyor.